Oprava vozidla a totálka

 

Totálna škoda

Požičanie náhradného vozidla od nás nie je podmienené tým, že Vaše auto sa musí opravovať v servise. Náhradné vozidlo ako súčasť náhrady škody Vám vieme poskytnúť aj vtedy ak sa škodu na vozidle rozhodnete neopravovať alebo máte na Vašom aute totálnu škodu. Viac o požičaní náhradného auta sa môžete dozvedieť v časti Náhradné vozidlo.

Pri totálnej škode sa dá zjednodušene povedať, že poisťovňa neplatí opravu auta, ale cenu auta tesne pred nehodou z ktorej odpočíta cenu použiteľných zvyškov vraku auta. Majiteľ auta sa však bez ohľadu na spôsob likvidácie udalosti poisťovňou môže rozhodnúť či svoje auto opraví alebo nie, resp. ako s takýmto vrakom naloží.

Spoločnosť Poistná udalosť s.r.o. Vám vie pomôcť s riešením totálnej škody na Vašom vozidle v poisťovni. Pomôcť Vám vieme aj s tým, ako naložiť s Vašim poškodeným vozidlom, príp. vieme posúdiť vhodnosť a rentabilitu jeho opravy aj napriek tomu, že prípad sa riešil ako totálna škoda.

Vzhľadom na viac možností riešenia situácie pri totálnych škodách je vhodné daný prípad u nás BEZPLATNE konzultovať. Na Váš konkrétny prípad Vám poradíme najvýhodnejšie riešenie. Ak budete mať záujem, tak Vám toto riešenie po dohode aj zrealizujeme.

Ak sa svoju totálnu škodu rozhodnete riešiť prostredníctvom spoločnosti Poistná udalosť s.r.o. spravidla dostanete výrazne vyššiu náhradu škody ako keď si „totálku“ riešite sami. Našim klientom sa okrem iného nestáva, že ocenenie ich vozidla bude podhodnotené a cena vraku vozidla naopak nadhodnotená. A to sú iba dva spôsoby ako sa dá docieliť výrazné zníženie vyplateného odškodnenia aj o niekoľko tisíc euro. Ak neviete na čo všetko treba dať pozor zverte riešenie svojej „totálky“ nám.

Využite ako súčasť náhrady škody naše náhradné vozidlo a poraďte sa čo robiť s Vašou „totálkou“. Neváhajte a kontaktujte nás. Môžete tým iba získať a nič Vás to nestojí.

Chcete ďalšie informácie k totálnej škode?
Ak máte záujem o naše služby, doplňujúce informácie Vám radi poskytneme a podrobne vysvetlíme pri osobnom stretnutí.

 

Oprava vozidla

Požičanie náhradného vozidla od nás nie je podmienené výberom konkrétneho autoservisu. Záleží iba na Vás kam si dáte Vaše auto opravovať. Náhradné vozidlo ako súčasť náhrady škody Vám vieme poskytnúť aj vtedy, ak sa škodu na vozidle rozhodnete neopravovať alebo máte na Vašom aute totálnu škodu. Viac o požičaní náhradného auta sa môžete dozvedieť v časti Náhradné vozidlo.

Spolupracujeme s autorizovanými aj neautorizovanými autoservismi všetkých značiek a opravu vozidla Vám preto vieme BEZPLATNE zorganizovať. Navyše tým môžete získať zľavy z opravy či iné finančné bonusy a výhody (získavate ich Vy a nie poisťovňa).

Výber vhodného autoservisu Vám doporučujeme dobre zvážiť. Najmä pri uplatnení škody z povinne zmluvného poistenia (PZP) treba prihliadať na možnosť amortizácie pri plnení poisťovne. Amortizácia má za následok vyplatenie menšej sumy ako je suma na faktúre za opravu auta. Amortizácia vzniká spravidla pri starších vozidlách (približne od 3-5 rokov) a poškodený ju musí doplatiť z vlastného aj napriek tomu, že dopravnú nehodu nezavinil.

Amortizácia je čiastka, ktorá predstavuje sumu o ktorú sa vozidlo svojou opravou zhodnotilo (napríklad starý blatník Vám pri oprave bude vymenený za blatník nový) a na jej zrazenie je zákonný nárok. Aká vysoká by táto amortizácia mala byť sa dá vypočítať ešte pred opravou auta. Laik to však nedokáže a preto Vám po posúdení amortizácie vieme odporučiť vhodný autoservis či spôsob opravy. Navyše odpočítanie amortizácie poisťovňou nie je v mnohých prípadoch oprávnené, alebo nebýva odpočítané v správnej výške.

Skutočnosť o ktorej však mnohí ani nevedia je taká, že rovnako ako môže prísť k zhodnoteniu vozidla opravou (vtedy sa odpočítava amortizácia), môže prísť opravou aj k znehodnoteniu vozidla. Tým nemyslíme nekvalitne vykonanú opravu, ale existenciu opravy ako takej a jej vplyv na hodnotu vozidla. K znehodnoteniu opravou dochádza spravidla pri novších vozidlách. Vtedy má poškodený nárok na náhradu škody nielen za opravu, ale aj za takéto znehodnotenie (má nárok na viac peňazí ako zaplatil za opravu auta). Paradox však je, že tak automaticky ako poisťovne počítajú zhodnotenie (amortizáciu) nepočítajú aj znehodnotenie na ktoré sa často „zabúda“.

Ak škodu uplatňujete z havarijného poistenia (HP) vzniká otázka úhrady spoluúčasti, ktorú máte dohodnutú vo Vašej poistnej zmluve.

O finančnú sumu predstavujúcu amortizáciu či spoluúčasť nemusíte vždy prísť.

Stačí zvoliť optimálny postup riešenia Vašej poistnej udalosti, príp. výber vhodného autoservisu. Firma Poistná udalosť s.r.o. Vám s tým pomôže! BEZPLATNE Vám zorganizujeme opravu vozidla s výhodami. ZĽAVU , príp. iný BONUS, ktorý tým môžete získať sa prejaví vo forme nižšieho či žiadneho doplatku z Vašej strany. Rovnako zabezpečíme aj „krycí list“, t.j. úhradu peňazí z poisťovne priamo do autoservisu. Prinášame Vám riešenia kedy sa o nič nemusíte starať, míňať svoj drahocenný čas a ničiť si nervy.

Využite ako súčasť náhrady škody naše náhradné vozidlo a poraďte sa čo robiť s Vašou „opravou“. Neváhajte a kontaktujte nás. Môžete tým iba získať a nič Vás to nestojí.

Chcete ďalšie informácie k oprave vozidla?
Ak však máte záujem o naše služby, doplňujúce informácie Vám radi poskytneme a podrobne vysvetlíme pri osobnom stretnutí.

Autoservis

Spoločnosť Poistná udalosť s.r.o. nepodmieňuje poskytnutie svojich služieb výberom konkrétneho autoservisu. Ak však výber autoservisu necháte na nás, vieme Vám opravu Vášho vozidla zabezpečiť nielen v neznačkovom autoservise, ale aj v nasledovných značkových autoservisoch s ktorými naša spoločnosť pri likvidácii poistných udalostí spolupracuje:

oprava auta Audi Impa Bratislava a.s.
Panónska cesta 23, 851 04 Bratislava
oprava auta BMW Auto Motiv s.r.o.
Trnavská cesta 67, 821 03 Bratislava
oprava auta Citroen Obnova – auto s.r.o.
Vajnorská 95, 831 04 Bratislava
oprava auta Dacia BPC AUTO s.r.o.
Šenkvická cesta 14/N, 902 01 Pezinok

ISTROS, a.s.,
Vajnorská 127, 831 04 Bratislava

oprava auta Honda Omnia motors a.s.
Tomášikova 30, 821 01 Bratislava
oprava auta Hyundai Impa Bratislava a.s.,
Panónska cesta 23, 851 04 Bratislava
oprava auta Chevrolet Fancar s.r.o.
Trnavská cesta 51, 821 01 Bratislava
oprava auta Kia Motor-Car Dunajská Lužná s.r.o.
Námestie sv. Martina 141, 900 42 Dunajská Lužná
oprava auta Mitsubishi Autoteam 4×4 s.r.o.
Svornosti 115, 821 06 Bratislava
oprava auta Opel Autotrend Fleet Services s.r.o.
Rožňavská 24, 821 04 Bratislava
oprava auta Renault BPC AUTO s.r.o.
Šenkvická cesta 14/N, 902 01 Pezinok

ISTROS, a.s.,
Vajnorská 127, 831 04 Bratislava

oprava auta Saab Omnia motors a.s.
Tomášikova 30, 821 01 Bratislava
oprava auta Seat Impa Bratislava a.s.
Panónska cesta 23, 851 04 Bratislava

Anracar s.r.o.
Panónska cesta 45, 851 04 Bratislava

oprava auta Škoda Impa Bratislava a.s.
Panónska cesta 23, 851 04 Bratislava
oprava auta Suzuki Autoteam 4×4 s.r.o.
Svornosti 115, 821 06 Bratislava

Mikona s.r.o
Einsteinova 1, 851 01 Bratislava

oprava auta Volkswagen Impa Bratislava a.s.
Panónska cesta 23, 851 04 Bratislava


NAŠE SLUŽBY

no image Náhradné vozidlo

Požičanie našich náhradných vozidiel poškodeným účastníkom dopravných nehôd ... viac tu

 

no image Poradenstvo a asistencia

Nemáte čas a nervy behať po poisťovniach? Chcete aby poisťovňa poslala peniaze priamo autoservisu? Všetko vybavíme za Vás ... viac tu

 

no image Oprava vozidla a "totálka"

Autorizovaný alebo neautorizovaný servis? Kto opraví Vaše auto rozhodnete Vy ... viac tu

 

no image Právne zastúpenie

Ste rovnocenný partner poisťovne pri uplatňovaní Vášho nároku na náhradu škody ? S nami Vás o nič neukrátia... viac tu